fbpx

ELLEN RICHARD on moderne, julge ja tulevikku suunatud rõivabränd, kes hoolib oma jalajäljest ning disainib ainult neid riideid, mida igapäevaselt vajame.

Ellen Richardi asutaja ja peadisainer Kristi Pärn:

“Bränd sündis 2017.aasta kevadel, kui olin lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moestilistika osakonna, kasvatanud üles kaks poega, teinud aastaid raamatupidamise tööd, kui tundsin, et on õige hetk teoks teha oma lapsepõlveunistused ning sukelduda disainimaailma. Tagantjärele vaadates oli pea ees tundmatusse valdkonda sisenemine väga julge otsus. Teha oma elus kannapööre, alustada nullist rõivabrändi loomist, toimetada täiesti uudses keskkonnas. Täna olen astutud sammude üle väga õnnelik ja südamest tänulik, sest see, mida iga päev teen ja naudin, on minu unistuste töö. Rõõm on seda suurem, sest täna toimetab ettevõttes disainerina ka minu vanem poeg Andreas. Kahe erineva generatsiooni koostöö on ütlemata viljakas, täiendame teineteist rõõmu ja kirega.”

“Täna olen astutud sammude üle väga õnnelik ja südamest tänulik, sest see, mida iga päev teen ja naudin, on minu unistuste töö.”

 

“Brändi nimi ELLEN RICHARD tuleb meie vanavanemate nimede järgi, sest just Elleni ja Richardi juurest sain oma disainipisiku. Vanaema Ellen oli see, kelle masinakõrval õppisin väikese tüdrukuna õmblemist, kes tutvustas mulle materjale ning nagu lapsele ikka, tundus kõik, mida vanaema tegi ütlemata põnev. Ellen disainis ajastu vaimule kohaselt oma riideid ise ja leidis nutikaid lahendusi, et vanast uus valmistada. Lapsepõlves kogetu oli sedavõrd inspireeriv, et nime valikus ei olnud kahtlustki.”

Ellen Richardi disainer Andreas Kübar:

“Liitusin brändiga 2018. aasta kevadel, et olla nõu ja jõuga järgmiste sammude astumisel abiks. Täna töötan peamiselt disainerina ning panustan ideeliselt ühte koma teise ja kolmandasse. Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna, täiendanud ennast Taanis Koldingu Disainiülikoolis ning Henrik Vibskovi moemajas. Teinud veel teisigi moeprojekte nagu Very Hard, Only Basic ja muud. 

Oleme võtnud hoiaku, et ELLEN RICHARD on justkui Sinu kodutänava rõivabränd, mis sarnaselt kodusele kindlustundele, leiab tasakaalu mugavuse ja uuenduslikkuse vahel. Disainides järgime ajatuid stiilipuhtaid vorme ning lisame isikupäraseid detaile. Teisestküljest paneme rõhku nišile, mis ühendab n-ö koduseid ja väljas käimise riideid. Kuna meie kollektsioonid on toodete arvult väikesed, muutub eriti oluliseks võimalus kõiki tooteid lihtsasti omavahel kombineerida, olenemata hooajast või selle vaheldumisest.

Igal sammul mõtleme kliendile ning oma loomingulist energiat ei suuna ratta leiutamisele nii võrd palju kui ratta aastatepikkusele töötamisele. Tegutseme Eestis ehk loome siinse kliendi huvisi ja meeleolusi arvestavalt, kusagil põhjamaise karguse ja Wiiralti “Põrgu” vahepeal.”

“Igal sammul mõtleme kliendile ning oma loomingulist energiat ei suuna ratta leiutamisele nii võrd palju kui ratta aastatepikkusele töötamisele.”

“Mood on siis, kui on põnev. Mood on siis, kui saab üllatuda ehk iga tootega katsetame midagi uut ning katsume oma klienti ikkagi kikkivarvul hoida. Ennast samuti ning tõesti, siis kui paistab, et t-särke, pusasid, kleite ja püksipaare on maailmas mustmiljon varianti, teame, et loomingulises matemaatikas saab samamoodi igale lahendusele ühe juurde liita või maha lahutada, saades tulemuseks uue ja värske. Selline mõtteviis innustab meid moega tegelema ja viib õhinaga järgmisesse hooaega.”

Kõik Ellen Richardi tooted valmivad käsitööna Eestis ning suhtlus meie armsate õmblejatega on igapäevane. Koos arutame, proovime, katsetame. Ei kujutaks ette, et õmblemine asuks kusagil eemal ja vahetu kontakt tootmisega puuduks. Kõik meie t-särkide ja pusade kangad valmivad Eestis – need nii kootakse kui värvitakse siin. Materjalidest eelistame pehmeid villaseid ja pestud linaseid kangaid, mis on loodussõbralikud,  naha vastas head, mis hingavad, hoiavad sooja ega aja higistama. Enamus kangastel, mida kasutame on OEKO-TEX ja GOTS serifikaadid, mis tähendab, et materjalid on ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud ja nende tootmisprotsessis ei ole kasutatud kemikaale.

“Ei kujutaks ette, et õmblemine asuks kusagil eemal ja vahetu kontakt tootmisega puuduks.”

Meie disainitud tooted on mõeldud kandjale, kes hindab boheemlaslikku vabadust, isikupärast ja kvaliteetset disaini ning teeb oma tarbimises teadlikke valikuid.